Sok-sok évvel ezelőtt még jártam táborokba gyöngyözést, csomózást tanítani kicsiknek. El is felejtettem, mekkora élmény, mikor valaki a te ösztönzésedre kezd el egy számára új anyagot felfedezni. Ezt juttatta eszembe egy kedves barátnőm, aki megkért rá, hogy mutassak neki pár mintát, mert szeretné kipróbálni magát "gyöngyben". Íme az eredmény! Szerintem ígéretes kezdet!
2014. március 31., hétfő
Zümi...
A katicás ujjbáb mintájára született ez a méhecske, így már nem kell egyedül repkednie bogárkánknak...
2014. március 26., szerda
Tavaszi csit-csat özön
Megjött a jó idő, lassan lekerül a kis kuksikról a sapka, átadva helyét egy új divatcikknek, a hajcsatnak. Ezek az apróságok bájosak, mutatósak, de elsősorban azért jók, mert rendbe szedik a rakoncátlan hajfürtöket.
Természetesen tartó is jár hozzá, hogy könnyen áttekinthető és rendben tartható legyen a gyűjtemény.
2014. március 22., szombat
Ajándék ujjbáb minta húsvétra
Idén elég későre, április 20-21-re esik a húsvét, így a kreatívkodni vágyóknak még rengeteg idejük van a húsvéti apróságok elkészítésére. Elsőként egy ujjbáb mintával gondoltam kedveskedni olvasóimnak.
Mint minden figura, a kakas bábunk elkészítése is a megfelelő színek kiválasztásával kezdődik. Én világosbarnát választottam a fejének, sötétbarnát a testének, a szárnya bordó lesz, a csőre narancssárga, a taréja pedig piros. Ettől természetesen bátran el lehet térni, csak a fantáziánk szabhat határt!
Ha ezzel megvolnánk, vágjuk ki a sablonokat, majd ezek segítségével a báb hozzávalóit!
Az összeállítást a fej elkészítésével kezdjük. Először ráhelyezzük a taréj részt, majd pár öltéssel rögzítjük. Bátran használhatunk narancssárga cérnát, mert a csőr úgyis el fogja fedni az öltéseket, az meg ugye narancssárga.
Utána helyezzük rá a csőr mindkét felét úgy, hogy a felső részük teljesen fedje egymást. Én ennek a rögzítését apró pelenkaöltésekkel oldottam meg, de ha valakinek ez nem megy, nyugodtan ráöltögetheti simán is, a végeredmény úgyis nagyon mutatós lesz! Ugyan én később varrtam rá a felső taréját és a szemet, ezt ajánlom itt megcsinálni! A taréjt v-alakban kell rögzíteni. Én a szemét úgy csináltam, hogy egy-egy apró fekete keresztet varrtam, mert nem akartam, hogy leszedhető részt tartalmazzon, de akinek már nagyobb a gyermeke, bátran használhat gyöngyöt is!
Ezek után rávarrtam a fejrészt a testre. Egyszerűen rá kell illeszteni a fejet a testre úgy, hogy legalább fél centiméter lelógjon a testből a nyakához képest, és a nyak vonalában pár apró öltéssel már rögzíthetjük is. Csak arra kell figyelni, hogy a kakas eleje és hátulja ugyanoda essen. (Ha az egyik felét összevarrtuk, a másikat ráillesztve rakjuk össze, így biztosan jó lesz!)
Ha ezzel megvagyunk, varrjuk össze az elejét a hátuljával! Az egyik oldal alján kezdjük, a "nyaktollakat" kihagyva átmegyünk a fejre, majd a másik oldal aljáig körbeöltögetjük.
Már csak a szárnyak vannak vissza. A "nyaktollakat" újra félre hajtjuk, majd a szárnyat félbehajtva ráillesztjük a testre. Pár öltéssel rögzítjük.
Ha végeztünk mindkét oldalon, kész is van a kakasunk!
Lefényképeztem a szabadban is, természetes fényben sokkal jobban látszik a színe!
Keresztszemes pattintós karkötők
Keresztszemes technikával készült rendhagyó karkötők. Ekrü színű kongréra fekete népies stílusú virágokat hímeztem, szegtem, a hátuljára pedig filcet erősítettem. A belsejükben egy olyan műanyaggal bevont karkötőalap van, amit ha megtörünk, összekunkorodik, és a csuklóra igazodik. A nevét sajnos nem tudom, de gyerekkoromban nagy divat volt. Praktikus megoldás, és így minden csuklóméretre ráillik a legkisebbtől a legszélesebbig.
A karkötők hossza kb. 24 cm, szélességük 4,5 cm.
2014. március 16., vasárnap
Okno medál
Lila, mályva és fekete kásagyöngyből valamint áttetsző szürke csiszolt gyöngyből fűztem ez a medált, amit egy 43 cm hosszú organza-viaszos kész nyakláncalapra tettem. Az alapon lánchosszabbító is van.
A medál 4x4 cm (+ a tartó háromszög).
Bőrvarró cérnával készült a medál, így talán jobban ellenáll az időnek és a megpróbáltatásoknak.
2014. március 15., szombat
Biztostű karkötők
Két igazán egyedi, vagány karkötőt mutatnék be, melyek biztostűből, gyöngyből készültek memória drót felhasználásával.
Ezek a karkötők régi szlogenem jegyében születtek: "Ékszert mindenből mindenkinek!"
A fekete változathoz 2 cm széles biztostűt használtam, míg a fehér 3 cm széles lett.
Mivel maga a drót adja a karkötők formáját, ezért bármilyen széles csuklóra jók.
2014. március 14., péntek
Peyote hurkás karkötő
Peyote technikával készült kis hurkákból állítottam össze ezt a masszív karkötőt szintén peyote-tal. Gumírozott, így könnyen fel-levehető.
Világos és sötétbarna kásagyöngyből készült.
A karkötő 3,5 cm széles. Saját (17-18 cm-es) csuklómon fényképeztem.
Nekem ez az egyik kedvencem...
2014. március 13., csütörtök
Virágmintás peyote karkötő
Fekete alapon színes kisvirágok, krém színű szegély, és egy gomb kapocsnak. Ennyi ez a bájos, peyote technikával készült karkötő.
Szélessége 3 cm, hossza 20 cm (kapoccsal együtt).
2014. március 12., szerda
Kokárda helyett III.
Mivel a gyöngy a fő profilom, épp itt volt az ideje ebből is kitalálni valamit a kokárda helyettesítő sorozatomhoz. Hát íme, itt az eredmény.
Ez az együttes egy medálból (piros-fehér-zöld viaszolt szálon) és egy pár fülbevalóból áll. A piros gyöngy superduo, a fehér cseh csiszolt, a zöld pedig kásagyöngy.
Ez a virágos fülbevaló peyote technikával készült.
Ezt a karkötőt gumis cérnára fűztem. Nagyon könnyű, kényelmes viselet.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)